Lublin miasto filmowe

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004-2006.

Jak dojechaćLublin jest miastem o dość dobrych połączeniach kolejowych ze wszystkimi większymi miastami – jeśli nie bezpośrednio to z przesiadkami. Podobnie z połączeniami międzynarodowymi – jedynie na Ukrainę możemy jechać bez przesiadek.

Lubelski Dworzec Główny PKP to zabytkowa budowla, po niedawnym remoncie może się poszczycić bardzo dobrym stanem. Jednak jego okolice nie należą do najbezpieczniejszych, dlatego warto zwracać szczególną uwagę na swoje rzeczy. Część pociągów lokalnych ma przystanek jeszcze na niewielkim dworcu Lublin-Północ na ul. Gospodarczej.

Z Dworca Głównego PKP jest bardzo dobre połączenie z centrum miasta – zarówno autobusowe jak i trolejbusowe. Gorzej wygląda dojazd do pozostałych dzielnic Lublina, dlatego śmiało możemy także skorzystać z wciąż dość niedrogich lubelskich taksówek.

Przy zamawianiu taksówki z dworca lub na dworzec warto podać dyspozytorowi oprócz ilości osób jeszcze ilość i wielkość bagaży. Część taksówek jest zasilanych na gaz i cały bagażnik zajęty jest przez zbiornik gazu. Istnieje także możliwość zamówienia taksówki na sześć osób.

 

UWAGA! Dworzec PKP i PKS nie znajdują się obok siebie. Dworzec kolejowy jest oddalony od centrum o około 2-3 kilometrów.

 

Rozkład jazdy pociągów: Aby uzyskać informacje na temat rozkładu jazdy najlepiej sprawdzić połączenia na stronie PKP, lub telefonicznie.

 

Dworzec Główny PKP
Adres: pl. Dworcowy 1, 20-408 Lublin
Telefon: 081 94 36 
www.pkp.pl

 

 

Autobusy

 

PKS Lublin – to sieć autobusów zwykłych i pospiesznych. Autobusy odjeżdżają z numerowanych stanowisk przeważnie z Dworca Głównego na ul. Tysiąclecia naprzeciwko Zamku. Części autobusów zatrzymuje się również na Dworcu Południowym (w pobliżu PKP) lub tu ma swój przystanek początkowy. Bilety w zależności od kursu można nabyć w kasie dworca lub u kierowcy. PKS ma połączenia (rzadkie) z większością głównych miast w Polsce.

UWAGA! Dworzec PKP i PKS nie znajdują się obok siebie. Dworzec kolejowy jest oddalony od centrum o około 2-3 kilometrów. Teren Dworca nie jest bezpieczny, należy uważać zwłaszcza na kradzieże.

PKS Dworzec Główny Lublin

Adres: al. Tysiaclecia 6, 20-121 Lublin
Telefon: 0 300 300 128 dla sieci TP S.A.; 0 701 374 437 dla sieci NETIA; *720 81 28 dla sieci ERA, IDEA. PLUS
E-mail: przewozy@pks.lublin.pl
www.pks.lublin.pl

PKS Dworzec Autobusowy-Południowy Lublin
Adres: ul. Młyńska 17, 20-406 Lublin
Telefon: 081 532 17 11


Busy prywatne – odjeżdżają najczęściej z ul. Ruskiej a bilety kupuje się bezpośrednio u kierowcy. Dużym plusem jest częstotliwość kursów – do stolicy odjeżdżają nawet co 15 min. Podobnie jest w przypadku wycieczek podmiejskich do Kazimierza i Nałęczowa.


UWAGA! Dworzec PKP i PKS nie znajdują się obok siebie. Dworzec kolejowy jest oddalony od centrum o około 2-3 kilometrów.

 

 

Lotniska


Port lotniczy Lublin (kod IATA: LUZ, kod ICAO: EPSW) – port lotniczy w Świdniku, znajdujący się obok przyfabrycznego trawiastego Lotniska Świdnik, obsługującego wytwórnię śmigłowców PZL Świdnik.Jednym z najprostszych sposobów dotarcia na lotnisko jest szynobus.Czas przejazdu wynosi 16 minut a koszt biletu to 4,7 PLN.

Lublin – Port Lotniczy Lublin : 6.37, 9.26 *, 12.30, 14.58 * i 18.23

Port Lotniczy Lublin – Lublin : 7.32, 11.50 *, 14.18, 17.26 * i 19.50

* nie kursuje w niedzielę

Możemy również skorzystać z autobusu z Lublina odjeżdżającego z z placu zamkowego, w drodze na lotnisko zatrzymując się pod halą MOSiR i dworcem autobusowym przy ul. Cerkiewnej. W Świdniku zaś na parkingu przy al. Lotników Polskich.


Przy wyborze dojazdu własnym samochodem mamy do wyboru dwie możliwości : trasę prowadzącą przez ulicę Mełgiewską oraz trasę prowadząca przez drogę S17.

więcej informacji na stronie www.portlotniczy.lublin.pl

Warszawa – Lotnisko Okęcie

Warszawa oddalona jest od Lublina o około trzy godziny drogi samochodem. Tam jednak znajdują się wszystkie ważniejsze połączenia lotnicze. Aby dostać się ze stolicy do Lublina do wyboru mamy połączenia kolejowe, autobus Polski Express lub kursujące busy prywatne. Warto zaznaczyć, że Polski Express ma także bezpośrednie połączenie z Okęcia na Dworzec PKS w Lublinie. Z lotniska możemy dostać się komunikacją miejską lub taksówką na Dworzec Centralny PKP w Warszawie i stamtąd już pociągiem do Lublina. Polski Express i busy wyjeżdżają średnio co pół godziny (od 6.00 do 21.00) z ul. Jana Pawła II (obok dworca PKP). W Lublinie przystanek końcowy znajduje się przy dworcu PKS pod Zamkiem, jednak większość busów zatrzymuje się lub zaczyna kurs na ulicy Ruskiej.Rzeszów-Jasionka

Lotnisko w Rzeszowie oferuje jedynie wybrane kierunki lotów: Dublin, Londyn, Nowy York, Warszawa. Położone jest około 10 km od centrum miasta. Dużym plusem jest łatwy dojazd, który zapewnia droga krajowa nr 19 łącząca Rzeszów i Lublin. Z Rzeszowa nie jest trudno dotrzeć na lotnisko – miasto oferuje usługi komunikacyjne oraz specjalną linię „L”. Niecierpliwym pozostają również taksówki. Lotnisko jest obsługiwane przez dwie linie lotnicze: PLL LOT i RYANAIR.


Sprzedaż biletów lotniczych jest prowadzona na stronie portów, przez poszczególne linie lotnicze oraz w biurach podróży w Lublinie.


O lotach dowiesz się na stronach:

http://www.lotnisko-rzeszow.pl  

http://www.lotnisko-chopina.pl  

http://www.skyscanner.netc

 

Polskie Linie Lotnicze Przedstawicielstwo Lublin

Adres: ul. Krakowskie Przedmieście 53

Telefon: 081 532 69 17

Fax: 081 532 14 47

 

 

Zobacz trailer filmowy!

Ostatnio w galerii

Wyszukaj...

Zamów Newsletter!

© Urząd Miasta w Lublinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.